آیا شما در تنظیم قرارداد مشکل دارید؟

اخذ مشورت از متخصصین امر قرارداد مشکل شما را حل خواهد کرد.

 

6 Comments

 • نسترن رنگ خونی

  چگونه می توان در یک قرارداد تشخیص داد ک رابطه کارگری و کارفرمایی برقرار است یا رابطه پیمان کار و کارفرمایی ؟

  • بنیان قرارداد ایرانیان (بقا)
   admin

   چند راه تشخیصی وجود دارد:
   1- استفاده از الفاظ بکاربرده شده در قانون کار مثل پرسنل-حقوق و مزایا-مرخصی-استخدام و غیره. بارها در ادارات کار بر همین مبنا، قراردادی که دارای عنوان مشاوره یا پیمانکاری بوده است ، قرارداد پرسنلی محسوب کرده اند.
   2- تصریح به اینکه این قرارداد مشمول قرارداد استخدامی نیست. اگر این جمله در قراردادها گنجانده شود تا حد زیادی از شمولیت قانون کار مصون خواهید بود.
   3- تصریح به ارائه صورت وضعیت و تایید کارکرد از سوی نماینده کارفرما خیلی کمک می کند به اینکه ثابت نماییم حق الزحمه طرف قرارداد بصورت ثابت و ماهیانه نبوده و برابر میزان کارکرد و در قبال ارائه صورت وضعیت به وی پرداخت می گردد. اگر بصورت ثابت ماهیانه پولی به طرف قرارداد پرداخت گردد ، امکان اینکه ثابع قانون کار شود بسیار زیاد است.
   4- استفاده از عنوان قرارداد ارائه خدمات بجای قرارداد مشاوره. هر کاری از شخص حقیقی خواسته می شود در قالب ارائه خدمات پیمانکاری باشد. خدمات مشاوره بسیار نزدیک به عنوان قرارداد کار پاره وقت مشمول قانون کار است و ریسک کارفرما را بالا می برد.
   در مجموع اگر قرارداد مربوطه را ارسال فرمایید راحت تر می شود قضاوت کرد.

 • اکبر جعفری

  نمونه قرار داد با مدیر بازرگانی مجموعه خودم رو لازم دارم طرح اختراعی رو پس از ثبت در سال 90 اجرایی کرده ام ولی الان نیاز به مدیر فروش دارم لطفا راهنماییم کنید

  • بنیان قرارداد ایرانیان (بقا)
   admin

   با سلام. متوجه منظور حضرتعالی نشدم. آیا منظور این است که به دنبال یک فرمت قرارداد هستید و می خواهید مدیریت اجرای طرح اختراع را طی قرارداد به اون مدیر واگذار کنید؟ و چون این موضوع حساسیت ویژه ای از جهت حفظ حقوق معنوی طرح دارد نگران این هستید که قراردادی محکم با وی بسته باشید.

 • نسترن رنگ خونی

  سلام خسته نباشید فرمت قراردادمشاوره ای انفرادی ک هیچ نیروی انسانی ندارد جهت مشاوره در تنظیم اسناد و مدارک و نوشتن دفاتر حسابداری نیاز دارم از چه سایتی می توانم دریافت نمایم و آیا چنین قراردادی مشمول بیمه می شود یا خیر ؟

  • بنیان قرارداد ایرانیان (بقا)
   admin

   سلام. اینچنین قراردادی مشمول بیمه نخواهد بود. گرچه بهتر است در متن قرارداد اقرار از وی جهت عدم الزام کارفرما به بیمه کردن اخذ شود. در خصوص فرمت قرارداد مشاوره هم ظرف یک روز آینده فرمت قرارداد مشاوره ای در بخش نمونه عقود و قرارداد گذاشته خواهد شد.

 • Write a Comment

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  *